Dostlarımızın da aynı bizler gibi yaşam kaliteleri ile beslenme alışkanlıkları arasında önemli bir bağ bulunmaktadır.

Dengeli beslenme; vücudun ihtiyacı olan gerekli besin maddelerinin dengeli bir şekilde ve bir arada alınması demektir. Minik dostlarımızın ihtiyaç duyduğu bu kaynaklardan birini ya da birden fazlasını eksik veya fazla alması durumunda sağlıkla ilgili problemler başlar. Onları beslemek sadece karınlarını doyurmak değil, gerekli olan enerji vitamin ve mineralleri yeterli miktarda almalarını sağlamaktır. Aksi takdirde dengesiz beslenmeden kaynaklı büyüme gerilemesi, hastalıklara olan yatkınlıkların artması gibi durumların ortaya çıkacağı unutulmamalıdır.

Diyet;  yaşam boyu sürdürülebilir, vücudun ihtiyacına göre bireye özgü olan beslenme biçimidir. Diyet belirli yiyeceklerin kısıtlanması anlamına gelse de aslında hayvanın boyuna, kilosuna, in-toleranslarına, yaşam biçimine, kan değerlerine, psikolojik durumuna, sağlık durumuna  göre tavsiye edilen bir beslenme biçimidir.

Bu gibi durumlar için diyet mamalar miniklerimizin sağlık problemlerine, yaşına boyutuna uygun olarak hazır mamalar bulunmaktadır.